niedziela, 10 czerwca 2012

Pas modułowy

To już ostatni update przed urlopem, który zacząłem już od wczoraj.
Kolejne podejście do modułowego pasa. Tym razem w tylnej części ma 3 rzędy PALSów (po bokach 2), 4 uchwyty do szelek i w "komplecie" do wyłożenia pianką dostał siatkę konstrukcyjną (zamiast tkaniny dystansowej). Dodatkowo, jak w każdym ze swoich pasów zastosowałem w nim kompatybilność z klipsami ALICE (mam ze 3 sztuki sprzętów z tym mocowaniem).

Pas także (jak ostatnia apteczka) był robiony w pośpiechu na urlop. Z tego też względu pas nie jest profilowany tylko prosty i ma tylko 4 uchwyty do szelek (szelki są w fazie projektu w głowie :) ). Siatka konstrukcyjna zamiast dystansowej nie będzie gromadziła brudu w swojej strukturze. Jest także dużo mocniejsza pd tkaniny dystansowej.

Pas został uszyty jak zwykle z wewnętrzna wstawką z polipropylenowych taśm nośnych (niestety szyjąc PALSy na kodurze takie wzmocnienie to konieczność - bez tego nici poprzecinały by kodurę.
Materiały to jak zwykle kodura (poliester na PCV), taśmy polipropylenowe, lamówka polipropylenowa,  nici poliamidowe, siatka konstrukcyjna ze znanego portalu aukcyjnego (od tego sprzedawcy, gdzie kupuje większość :) ), pianka to odzysk z MONowskiej karimaty :), plastiki do poliamid typu 6, klamra główna to demobil z BW - jest zrobiona z polioksymetylenu.

Poniżej fotki pasa.









Ogólnie mam nadzieję, że na urlopie uda mi się przetestować nowe graty i wpaść na kilka nowych pomysłów, ewentualnie na nowe odsłony starszych pomysłów, ale póki co do środy będę gościł w Lublińcu - całkowicie prywatnie :)

2 komentarze:

  1. Bardzo fajny pas. Co ile cm jest przeszywana taśma? tzn ile cm ma każda "komórka" i jaka jest przerwa pomiędzy taśmami?
    Pozdro

    OdpowiedzUsuń
  2. Pionowe przeszycia komórek PALS są co 4 cm, odległości pomiędzy rzędami są co 2,5 cm.

    OdpowiedzUsuń